WHO: Najnowsze dane w sprawie koronawirusa.

Na całym świecie w wyniku pandemii koronawirusa zmarło ponad osiem tys. osób. Ponad 200 tys. ludzi pozostaje zakażonych – poinformował na konferencji prasowej szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. 80 proc. przypadków zakażeń występuje obecnie w Europie oraz w rejonie Zachodniego Pacyfiku w Azji.

Na całym świecie w wyniku pandemii koronawirusa zmarło ponad osiem tys. osób / Sergei Bobylev\TASS  /Getty Images

Na całym świecie w wyniku pandemii koronawirusa zmarło ponad osiem tys. osób /Sergei Bobylev\TASS /Getty Images

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zaapelował do władz poszczególnych krajów, by systematycznie wdrażały niezbędne restrykcje. Chodzi przede wszystkim o wykonywanie masowych testów. 

“Rekomendujemy izolowanie, testowanie i leczenie każdej osoby, która jest podejrzana o zakażenie koronawirusem. To wszystko wraz z informacjami o kontaktach tych osób musi być podstawą działania w każdym kraju. To nasza najlepsza nadzieja na przerwanie łańcucha tego wirusa” – podkreślił.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleciła też odwoływanie imprez masowych, jak koncerty czy zawody sportowe, a każdej osobie – utrzymywanie dystansu fizycznego.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-who-najnowsze-dane-w-sprawie-koronawirusa,nId,4388993#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox